SKI AREÁL KARLOVA STUDÁNKA
mimo provoz
Zobrazit na:

Kde hledat informace o lyžování v českých areálech?

Provozovatelé lyžařských středisek už dokončují přípravy na sezonu. Zajíždějí nové rolby. Sněžná děla chrlí vodu a vleky procházejí posledními revizemi. Okurková sezóna pomale končí. Zima je tu co nevidět.

Milovníky zimních sportů jistě potěší fakt, že téměř žádné lyžařské středisko nezdražuje. Pokud však náhodou ano, je to jen o pár desítek korun. Předpovědi počasí jsou velice slibné. Sněhu má být dostatek. V ČR je však ski areálů více než 300. Jak tedy vybrat to nejvhodnější?

Pokud se rozhodnete na posledních chvíli, že vyrazíte do hor, je dobré zjistit, jaké sněhové podmínky jsou ve Vámi vytipovaném středisku. Informací je všude poměrně dost, některé ale nejsou příliš přesné. Na ČT je pravidelně vysílán pořad Panorama. Informace jsou poměrně přesné, ale přiznejme si, že tato možnost získávání informací není zrovna rychlá. Hodinu koukáte na televizi a když zrovna na malou chvíli odejdete, může se stát, že zrovna v tuto chvíli se na obrazovce objeví Vaše středisko a vy jej prošvihnete! Jsou zde navíc zahrnuta pouze ta střediska, která jsou za to ochotna zaplatit několik desítek tisíc ročně. Mimochodem, kdo to asi zaplatí v ceně permanentek?

Rychlejší možností je Internet. Webů se zimním zpravodajstvím existuje mnoho. Jestli ale chcete důvěryhodné informace, zbydou vám možnosti pouze dvě. První z nich - holidayinfo.cz jistě všchni znáte, funguje už více než 15 let. Přehlednost tohoto webu ale poněkud pokulhává. Ten druhý www.ceske-sjezdovky.cz, je sice o něco mladší, ale má informace o každém středisku, na které si jen vzpomenete. Od těch největších po malé louky s jedním vlekem. Web je podle mého názoru také o dost přehlednější a informací je na něm celkově víc. Jen mě udivuje, že existuje stále ještě hodně lyžařů, kteří netno portál ještě neznají. Mě však jeho informace nikdy nezklamaly.

Navšívit také můžete oficiální stránkystředisek. Weby těch velkých jsou přímo přeplněné informacemi, které naprostá většina lidí vůbec znát nepotřebuje. Aktuální teplotu, kameru a stav sněhu tam mnohdy hledáte i několik minut. Netýká se to samozřejmě všech, ale většina ski-areálů by měla svoje weby výrazně zjednodušit. Ještě větší katastrofa jsou stránky malých areálů, více než polovina z nich je naprosto otřesná. Mnohdy není špatné vzít telefon a do střediska si přímo zavolat, ochota personálu však mnohdy vázne.

Předpověď počasí

Zítra
Neděle 16.12.
Polojasno
-6°C
-8°C
Pondělí
17.12.2018
Skoro jasno
-2°C
-5°C
Úterý
18.12.2018
Zataženo
-1°C
-6°C
Středa
19.12.2018
Polojasno
-3°C
-5°C

Provozní doba

Pondělí9:00 - 16:00
Úterý9:00 - 16:00
Středa9:00 - 16:0018:00 - 21:00
Čtvrtek9:00 - 16:00
Pátek9:00 - 16:00
Sobota9:00 - 16:0018:00 - 21:00
Neděle9:00 - 16:00